Ohlédnutí za uplynulým rokem

…tentokráte žádné zbytečné kavčí plkání, spíše bych vám chtěla představit ty nej kousky z loňského roku…většinou jsou prodané, na dotaz může být něco podobného na vaše míry. Nebojte se napsat. Není to žádné pořadí, poskládáno jen tak bez ladu a skladu. Ale samé srdcovky.

1) kostkovaná maxi

…pro mě objev absolutní! To je ta látka, co jsem hledala! Kostky mě moc baví, ale většinou se jedná v lepším případě o směsové látky, povětšinou je to 100% PES. A nebo jsou krásné, velice, ale tištěné. A nebo jsou krásné, dělá je Moda Fabrics a mají krásné barvy, jemné vzory a všechno…jenže jsou příliš jemné a na oblečení se dvakrát nehodí, bo praní jim vyloženě škodí. Ale tohle, to je krása, že? A je lněná! Já jsem totiž letos propadla žluté barvě.

…nebudu nic zastírat, tahle sukně je moje ….a nosím jí vlastně pořád.

…chystám ještě zelenou variantu ;-) …již brzy ;-) chcete li si objednat vlastní žlutou, lněnou, kostkatou je to možné! Třeba tady.

2) Modrotisková maxi, sešívaná

…jo tohle mě moc bavilo! Šito pro soutěž Nestejných na téma Bugatti step, nahlédněte do soutěžního blogu a tady do výsledkového. Musí to být modré, tmavomodré. Bugatti velmi svěží, rychlé, moderní, svobodné, ale vlastně už je to moderní skoro 100 let, tak zas taková moderna to není… vyšel mi z toho modrotisk. To je ta tradice. Na divoko sešívaný model, se šesti po různu poschovávanými kapsami. Roztančené.

V životě pianisty jsou jen dvě fáze, před a po Bugatti stepu. My, co nejsme schopni překonat level 3A jsme celoživotně před…

Tahle sukně je jen jedna, a už prodaná, ale na vaše míry může být trochu jiná, ale stejně divoce krásně modrotisková.

3) Hedvábná kolovka

…to je můj sen, šít jenom z hedvábí… kolová sukně z hedvábného dupionu. Na kavky střízlivě minimalistická. A nepřehlédnutelně krásná.

Už prodaná. Ale můžete mít podobnou, na vaše míry a třeba i v úplně jiné barevnosti.

4) Triko šatičky – holčičí

…tohle byl můj velký sen, šít trika. Jedny holčičí. Spíše šatičky. Některé kavčí plány zrají velmi dlouho. Protože…víte, jak dlouho trvá ušít jedno tričko?

5) Dámské šaty

…tak trochu souvisí s předchozím bodem. Úpletové šaty. Z luxusní viskozy. Na kavky docela minimalistický model. Šito pro další Nestejnou soutěž, tentokráte inspirováno staroslovanskými mýty a bájemi. Ale bez těch rukávů by to byl poměrně moderní model. A pohodlný. Na ples, do práce i na doma.

Foceno v krajině, kterou mám hluboce zapsanou pod kůží, finální podobu šatům vnikla kněžna Libuše.

6) Všem bohyním a rusalkám na svatební den

Mušelínové šaty. Ve svatebím duchu. Další kavčí velký sen, šít velké šaty. Hodí se pro štíhlé bohyně a divoženky. Ale i na jarmarky, historické akce a nebo jen tak pro radost. Z několika vrstev pavučinkově jemného mušelínu.

7) Holčičí šatičky, slunovratové

…já si vždycky říkám, že tyhle batolecí šatičky už jsou poslední a už je opouštím… ale pak zas nějaké udělám. Tyhle jsou dosti opulentní, slunovratové, ušité pro další z Nestejných soutěží. A kdybyste zatoužili ušít si vlastní, provedu vás. Moc ráda.

 

8) Romantická sukýnka pro malé víly

…tohle mě prostě baví. Slaďárny pro malý princezny. Má oblíbená kategorie „princesses must have“. V tom vidím největší kavčí sílu. Malé holčičky mají odvahu nosit, co se jim líbí.

9) Sukně pro trochu větší víly

…ale občas tu odvahu najdou i velký holky. A taky chtějí kytičkovanou sukni s kapsama. V rusalčím stylu. Ale nesmí být až tak moc dlouhá, aby nepřekážela v pohybu. A musí mít kapsy.

10) Vlněnka

…další dlouho vysněný projekt, teplá sukně! Ze 100% merino vlněného kepru, v nádherných barvách (může být i jiná) s hedvábnou podšívkou a lněnými detaily. Na zip a s kapsou. A pro vás na míru.

11) Rusalčí sukně

…jedny z nej letošních fotek. Ušito a vyfoceno v době nejtvrdšího prvního lockdownu, který mě donutil hledat ta nejopuštěnější místa. Patchworková sukně pro vodníkovu milou. Již má svou krásnou majitelku.

12) Vyšívané pytlíčky

…dám sem alespoň tyhle. Když mám nejvíc práce a už nevím, kam dřív skočit, všeho nechám. A skládám si a sešívám zbytečky látek a stužek do pytlíčků, jejichž účelem je ponejvíce radost.  Je to to nejmíň důležité, ale pokaždé na mě padá zenový klid, když je sešívám. A tyhle jsou navíc s relikty výšivek.

13) Kavčí prodejna!!!!!!!!!!

…tohhle je prostě úplně nejvíc. Jupijajou, kavky mají vlastní a úplně opravdický eshop. Dlouho odkládaný a pořád ne úplně kompletní kavčí sen. Ale nějak to funguje. I když stále v záběhu. Jak se vám líbí?

A krrrrrrrrrrrrrrásný nový rok ♥

 

 

Šiji s láskou pro ty, co si dovolí být krásné, módním trendům a věku navzdory..... Něco málo o mé práci si můžete přečíst zde , zvu vás k nahlédnutí do svého obchodu a pro všechny začínající i pokročilé švadlenky jsou tu kavčí střihy a návody .
Komentáře
  1. Venda napsal:

    To je tak neskutečná náááááááááááááááááááááááádhera, že ani slov nenacházím!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. https://trikavky.cz/ochrana-osobnich-udaju/