O barvách milovaných a posledním podzimu

…když jsem byla malá holka (tak asi pět let, co bylo předtím, si nepamatuju) milovala jsem žlutou barvu. Pak se to změnilo na tyrkysově modrou, pak na tmavě modrou, pak v pubertě na černou a tmavě růžovou (dneska se téhe barvě říká asi pink a možná i magenta), až přišly devadesátky a s nimi kniha „Barvy pro krásu“ či jak se to… Byla jsem zařazena jako jarní typ a měla nosit meruňkovou (brrr), lososovou (brrr), smetanovou (další brrrr) a velbloudí srst (třikrát brrrr).

…odhodila jsem s chutí svůj jarní typ a začala nosit různé odstíny rezavé a tmavě červené barvy a černou, kterou později nahradila tmavě šedá a ještě později tmavě hnědá. A khaki, ta ve mně evokuje kavčí trampský pravěk. A tak posledních asi 20 let jsou mé barevné preference pořád stejné – typ, netyp. Na podzim tmavě červevné odstíny, s blížícemi se vánocemi přidávám zlatá cinkrlátka a nosím tmavší a tmavší barvy (antracitovou, že), pak najednou první krokusy vystrčí růžky a musím mít něco zeleného, v létě se zelená mění na petrolejově modrou a s pozdzimem zas červená. Nuda, že? Prostě furt to stejný dokolečka ;-)

…letošní rok je rokem změny a tak mě v létě uchvátila smaragdově zelená, barva, které jsem se dlouho (a úspěšně vyhýbala).

….no a s podzimem se vrátila žlutá.      

 

Žlutá, kterou nikdy nenosím, která mi nesluší (nebo jo?), žluté látky téměř nekupuji a používám je spíše jen jako akcent. Znám vlastně jen tři ženský, co maj rádi žlutou. Elistr:

Theresičku:

https://static.flercdn.net/i3/products/dd2/f/21/97/11289721_ysilpegb.jpg

a mojí Pipilottu:

https://static.flercdn.net/i3/products/dd2/f/68/55/11125568_xhumjbwc.jpg

…ale sluší jim to, že? Přišlo to nějak pozvolnu, najednou jsem zjistila, že moje děti mají spoustu žlutých věcí:  …a že prostě šiju žlutě, na malý holky:…ale i na velký:   

…dlouho toužím po kostkaté sukni, tak trochu ve vintage straoanglickém duchu. A pořád ne a ne nalézt tu správnou látku (nechi žádnou umělinu) a najednou je tady, objev století, tartan kostka… lněná… a žlutá! Tahle je moje:

…a tak po asi pětatřiceti letech se vracím a šiju žlutě. Ther mi tuhle říkala, že už ze žluté vyrostla. No já jsem moc nevyrostla  a vrátila jsem se zpět a to žluté šití mě moc baví.

 

…ale nebojte, i ty ostatní podzimní barvy kavkám zůstaly ;-) 

…já vím, že už je dávno zima a adventní zastavení (chacha) v plném proudu. Hřeju se z posledních letošních barev a vyhlížím, až se slunce vrátí nazpět.

Šiji s láskou pro ty, co si dovolí být krásné, módním trendům a věku navzdory..... Něco málo o mé práci si můžete přečíst zde , zvu vás k nahlédnutí do svého obchodu a pro všechny začínající i pokročilé švadlenky jsou tu kavčí střihy a návody .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. https://trikavky.cz/ochrana-osobnich-udaju/