Ivka aneb věříte na víly?

Tak schválně, jak si představujete vílu? Když jsem byla malá, víly neměly křídla ani hůlky a byly normálně velké. Prostě takové lesní žínky, vlasaté, divoké a vášnivě tancující přičemž setkání s nimi mohlo být (a zhusta bylo) fatální. Ženy, kterým nikdo nic nemusí vysvětlovat o magii měsíce, ženy, které vědí. V jedné mojí dětské knížce měly dokonce zelené vlasy, to se mi vždycky líbilo. Vlasy až na paty a šaty z průsvitných růžových cárů.

Už dlouho chci (eh jako spoustu dalších věcí) udělat kvíz o archetypech. Teda o jisté výseči, kterou potkávám a kterou oslovuje kavčí šití.

V dnešním foto článku, o osobnostech fotografovaných vám chci jednu takovou vílu ukázat. Teda ona má v sobě i pořádný kus bohyně. A taky čarodějky. Je vysoká, ztepilá, stříbrovlasá. Rozhodně není žádný tintítko, jako v disneyovkách, co se vejde do sklenice od limonády a váží…no to vám nebudu říkat…ale velikost 36 nebo 38 fakt nemá. A přitom je taaaak krrrrásná. Snadno jí věřit, že náhodného kolemjdoucího utancuje k smrti.

V dnešním díle vám představuji malířku Ivanu Knapovou. Koukněte na její stránky, a to i v případě, že nejste fanda výtvarného umění. Protože i jen ten blog opravdu stojí za přečtení.

Je krásná což? A tak opravdová. (Jo a tu sukni šily samozřejmě kavky)

Ivka je žena neskutečně tvůrčí. Jako volnononožka se živí už docela dlouho, ale nejvíc mě na ní baví, že se věnuje intuitivnímu tanci. Což mi připomíná, že jsem se slíbila zúčastnit a ehm ehm…budu to muset napravit. A taky píše opravdu vtipný blog. No a pak je samozřejmě malířka. Když přišla v životě její druhá puberta, dovolila sama sobě se přestat věnovat dětem (a práci pro děti) a začala malovat s vášní sobě vlastní. A protože kořeny části její rodiny má kořeny daleko na východě maluje i tradiční pravoslavné ikony. Je v nich neskutečná síla. Maluje samozřejmě i jiné věci a ten elán, nespoutanost, láska k barvám a neláska k pravidlům je velmi intenzivně vidět.

Znám opravdu značné množství uměleckých duší a ti, co jsou Bohem políbení, většinou sami sebe definují jen jako převaděče. Neohánějí se certifikáty, úspěchy, tituly, ale prostě jen s pokrčením ramen říkají, že ta tvorba skrze ně prochází.

Vím, že mým úkolem je zvolit srozumitelnou formu a stát se překladatelem. Stát se tlumočníkem mezi nebem a zemí.

Ivana Knapová

Krom toho, že Ivku příležitostně fotím, jí taky dělám sem tam technický support, protože ona si dělá své webovky sama. A jsou krásné, což? Pokud uvažujete o webu na miowebu, napište mi. Stala jsem se teďka, Ivka neivka, jejich partnerem a zatím nevím, co si s tím počít.

Konečně se k tomu dostávám, pár fotek téhle krásné dámy. Všimněte si, že krása se nerovná nutně ani mládí ani hubenost. Krása je záležitostí vnitřního ustrojení. A Ivka jí má vrchovatě:

Chcete mít taky fotky od kavek?

Mnu je to možné ♥ Zjistila jsem, že velmi často fotím ženy z uměleckého a hand made světa. Čím časteji se se vým fotografem potkáváte, tím snadnější je se otevřít a tvářit se přirozeně. Když se u focení potkáme vícekrát, můžete se taky do kavčího medailonku. Potkávám se spoustu krásných a inspirativních žen. Teda převážně žen. Muže fotím taky, jen se víc stydí ;-)

A pak je tu možnost, zejména pro hand made tvůrce, že si to radši vyfotíte sami. Protože to je nejvíc, prezentace vlastního zboží ve vlastním stylu. Je to snažší, než si možná myslíte. Zvu vás:

tahle fotka je ouplně dušičkově-samhainová
krásná to žena!
Šiji s láskou pro ty, co si dovolí být krásné, módním trendům a věku navzdory..... Něco málo o mé práci si můžete přečíst zde , zvu vás k nahlédnutí do svého obchodu a pro všechny začínající i pokročilé švadlenky jsou tu kavčí střihy a návody .

Chcete si vyfoti sami svoje krásné fotky?

Bude mi ctí a potěšením. Zkuste to! Není to tak složité, jak to vypadá.

Přejete si oedebírat kavčí novinky?

Je to snadné, registrujte se, ať vám napříště nic neunikne

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. https://trikavky.cz/ochrana-osobnich-udaju/