O lásce k hedvábí a tak trochu o kavčí cenové politice

…tento článek měl původně býti o kavčí cenové politice, ale kašlu na to. Šiju prostě proto, že to jinak nejde ;-) Šiju věci krásné a originální, ale na cenu se příliš neohlížím.

…jsem drahá. Nebo ne? Nemyslím ani tak srovnání cen se  slow fashion módou z řetězců, pro které šijí dětské švadlenky za dolar denně. Myslím spíše ve srovnání s ostatními handmade tvůrci. Nemyslím si. Kavky šijí kvalitní kousky z těch nejkrásnějších materiálů. Žádné pružné pasy (těhotensko-teplákové řešení) tu nehledejte. Dámské sukně mají zipy, kapsy, jsou dobře střižené, ušité z těch nejkrásnějších látek a často vrstvené.

…spodní vrstva, no ano, to je ta, kterou nikdo kromě vás nevidí, bývá u kavčích sukní velmi často z hedvábného plátna, či jiného ale i tak velmi krásného materiálu. Na fotografii vypadá taková sukně úplně stejně, jako kdybych tam dala polyester z výprodeje za desetinovou cenu, ale pocit při nošení je nesrovnatelný. No ano, nic vám nebrání nosit k sukním punčocháče, ale proč byste to probůh dělaly?

…ráda šiju z hedvábí. Nechci strašit devastací planety při konvenčním pěstování bavlny. Šiju z hedvábí z toho nejjednoduššího důvodu – je krásné. Krásné na pohled, leskne se, skvělé na dotek. Používám jen takové druhy, ktreé se dají opatrně přeprat v ruce – protože nošení oblečení do čistírny se s kavčím světonázorem a leností příliš nepotkává. Můžete u mě potkat divoké i buretové hedvábí, dupion a hedvábné směsi (nejčastěji polohedvábné plátno hedvábí/modal).

…častá námitka je: „a kam to budu nosit?“ Noste ty nejkrásnější věci jen tak na doma, do práce, do školy, na ven. Nemusíte chodit v krásné sukni jen na Ples v Opeře. Buďte krásné každý den a buďte krásné samy pro sebe. Zapomeňte na všechny pravidla. Ke kavčí sukni si obujte klidně tenisky, vše je dovoleno.

….buďte zářivé:

…celohedvábné modely vznikají nejčastěji na míru a na přání, nebojte se zeptat :-)

…červená sukně je z hedvábného dupionu, který je trochu tuhý a šustivý a skvěle se leskne

…zelená je ze splývavého hedvábného plátna (směs hedvábí/modal). Civilnější vzhled. Ideální materiál do horkého léta.

sukně je jemná a vzdušná

…ale třeba to buretové hedvábí vypadá velmi civilně, a přitom je taaaak pohodlné

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2/f/81/71/10897181_jmyfppa.jpg

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2o/f/81/71/10897181_fxjqrwy.jpg

a hedvábnou spodničku má většina kavčích sukní:

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2/f/29/73/11467329_atmzzyjd.jpg

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2o/f/42/91/11309142_yeotleos.jpg

 

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2/f/83/10/11571083_xfrznfuv.jpg

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2o/f/89/70/11557089_keoqclqc.jpg

…ale i některé dívčí sukýnky jsou s hedvábím

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2o/f/48/22/10682248_ajnghbb.jpg

…a sem tam i nějaká ta čelenka, má luxusně hedvábně jemnou zadní stranu

https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2/f/63/63/11096363_tkzipkj.jpg

Krrrrrá krrrá krrrásné léto miji milí

Šiji s láskou pro ty, co si dovolí být krásné, módním trendům a věku navzdory..... Něco málo o mé práci si můžete přečíst zde , zvu vás k nahlédnutí do svého obchodu a pro všechny začínající i pokročilé švadlenky jsou tu kavčí střihy a návody .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. https://trikavky.cz/ochrana-osobnich-udaju/