Duše & dušičky

…tohle je můj čas. Čas, kdy kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Samhain. Čas, kdy se je možné dotknout duší, těch, co tu již nejsou s námi. Čarovná a čarodějná doba, kdy je nejtenčí hranice mezi světy.

…končí podzimní jásavost a přicházejí mlhy. Magické, tajemné, sychravé. Stromy ztrácejí listí, bláta přibývá. Den je krátký, noc nekonečná. Havrani přilétají. Málo poviností, spousta volného času, třeba i na šití. Jak je dobře doma s hrnkem čaje a dívat se, jak prší.

Divá zvěř s béžovou - povlak na polštář

…netrpím na podzimními chmury. Miluju listopad. A šiju. Letos převážně v modré. Chybějící barvy nahrazuji luxusními materiály.

…třeba ty nejkrásnější, tak trochu folklorní sukně z látek od nesmrtelného Williama Morrise. Sukně mají spoustu promyšlených detailů a zdobných prvků. Velmi tradicionalistické, folklórní a přitom se jedná o moderně uchopený folklor, který můžete nosit třeba do práce.

<span>Podzimní morrisovka ...slečinkovská XS-M | <a href="https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2/f/85/94/10999485_ctatnua.jpg" target="_blank">Zobrazit plnou velikost fotografie</a></span>

<span>Podzimní morrisovka ...slečinkovská XS-M | <a href="https://static2.flercdn.net/i3/products/dd2o/f/85/94/10999485_yygufpt.jpg" target="_blank">Zobrazit plnou velikost fotografie</a></span>

image

Podzimní morrisovka se zástěrkou, vel. XS-M

Podzimní morrisovka se zástěrkou, vel. XS-M

Staré časy nestárnou ...sukýnka se zástěrkou 8-12

…a taky vyšívám… na buretové hedvábí

Jelen je nejlepší s buretem ...áčková sukně vel. S

Jelen je nejlepší s buretem ...áčková sukně vel. S

…ale i na len a modrotisk

…moc mě baví moderní vzory vytištěné pěkně ručně tou nějtradičnější tiskařskou technologií… letos se dokonce modrotisk dostal na UNESCO seznam nehmotného dědictví.

Emil Holub na modrotisku a konopí, XS-M

 …ale umím i tradičnější vzory. Dostalo se ke mě spousta modrotiskových sukniček   v různém stádiu rozešitelnosti. Došívám, přešívám do kavčího looku.

 …a jak to máte vy? Setkáváte se s přáteli? Potkáváte své blízké duše v tento čas, kdy mlhy zvolna mrznou? Nebo se upíjíte melancholií?

Šiji s láskou pro ty, co si dovolí být krásné, módním trendům a věku navzdory..... Něco málo o mé práci si můžete přečíst zde , zvu vás k nahlédnutí do svého obchodu a pro všechny začínající i pokročilé švadlenky jsou tu kavčí střihy a návody .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. https://trikavky.cz/ochrana-osobnich-udaju/