Kompaktní šatník

Kompaktní šatník …čas od času tohle sousloví od někud vyskočí. A pokud se alespoň trochu staráte o to, co vám sluší, může vám přidělávat vrásky. Naposledy jsem tohle slovní spojení zachytla včera v rádiu, mimochodná poznámka, že jste li alespoň ve středním věku (jsem i já? večná puberťačka?), měli byste mít nutně (!) ve svém šatníku bílou košili, dobře padnoucí rifle a černé sako. Podotýkám, že se to týkalo dámského šatníku. Nemám ani jedno.

…přichází doba střídmosti, minimalismu, ohledu na životní prostředí. Dneska je moderní a cool mít jen pár skvěle padnoucích kousků z těch nejlepších materiálů než plnou skříň hadrů z výprodeje. Koneckonců, myslím, že to řekla Charlotta Masaryková „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“ …jak trefné, že…

Myšleka kompaktní garderoby mi přijde fantastická. Pár těch nejkrásnějších kousků. všechny vám skvěle padnou, střihem, stylem, barvou, sluší vám a jsou jakkoli vzájemně kombinovatelné mezi sebou. Jenže pak dojde na praktické rady a všichni říkají to samé: méně je více, držte se jednoduchosti a základních barev, hlavně šedá a béžová, eventuelně černá a bílá. Doporučení napříč různými poradci je zhruba takovéto: sako, rifle, černé kalhoty, bílé tenisky, lodičky na nižším podpatku, pruhované triko, bílá košile, pouzdrová sukně a pár triček v neutrálních barvách. Nevlastním VŮBEC nic z doporučeného. Vcelku sleduji různé stylové poradkyně a blogerky a došla jsem k závěru, že všechny radí pouze to, co sluší jim. Dál už nevidí. Vychází mi z toho dvě cesty: najít si stylovou ikonu, která se vám podobá a se kterou myšlenkově souzníte a řídit se jejími radami, a nebo se nabízí složitější cesta: dojít k cíli po svých.

Ráda bych vás podpořila na cestě k originalitě a představila vám věci, co nosím já. Je to skutečně téměř vše. Přiznávám, na půdě v krabici mám pár věcí, které nosím opravdu velmi výjiměčně (typu rajtky na koně) či takových, které téměř nenosím, ale od kterých jsem se dosud nedokázala odpoutat.

Všechny moje věci (teda krom kabátů) jsou v téhle skřini, přičemž dolní polička a šuplík patří mému pětiletému synovi.

…a takhle vypadá otevřená, ehm, ehm… skříň na ramínka je hudba budoucnosti ;-)

Vlastním tedy:

– 2 kabáty,  z toho jeden upcyklovaný  vlněný od Bukoviny a druhý červený, pořádně zimní, nosící (se zipem na zádech umožňující nošení dítěte v šátku či měkkém nosítku). Už nenosím, ale kabát mám moc ráda.

…mimochodem, ta krásná vlněná sukně je od Smiling Sun, ale momentálně je mi velká a buď jí přešiju a zmenším a nebo daruju Ther.

-1 černé sametové kalhoty. Opravdu jen jedny kalhoty. Nosím je do terénu, na práce na zahradě v zimním období a na běžky. Černá není má oblíbená barva, ale tohle byly jedniné střihově přijatelné, co jsem sehnala. Koneckonců, jeli vám víc než cca 20 let, slim kalhoty vám štíhlou figuru nevyčarují, spíše naopak…

– několik triček, z toho jedno tílko a asi tři jsou vlněné.

Většina z nich je od Markéty Li-La (kupuji si stále to samé) a Moniky Horké.

Když se mi triko rozdrbe, koupím si stejné. Nejčastěji nosím tohle červené, a teďka koukám, že už mám páte ;-)

Li-La tričko

Krásná morrisovka ...dámská kolová sukně M Kanafaska IV...dámská kolová sukně MBabička Mary...lněná maxi sukně se zástěrou  \"Gaudí\"...dlouhá sukně M/L

…mám slabost pro krajky,   že… ale mám i hnědé triko ;-) od Moniky:

Brunatné slunce rudě zasvitnulo ...maxi sukně M  U železničního mostu ...morrisovka kolová na míru

… a pak ještě několik zelených a modrých

– jedna mikina. Mikiny moc nenosím, i ta barva je trochu mimo, ale je od Ther a byla to láska na první pohled. Na fotce jsou vidět i ty moje slavné kalhoty.

image

– hromadu svetrů. Ivko Stefan by mi asi mohl platit za reklamu. Mám dva jeho modely (jeden už totálně rozpadlý) a pravidelně dostávám dotazy, jestli taky prodávám ty krásné pletené kabátky. Je to moje srdcovka. Krásné svetry na knoflíčky a z merinovlny. Funkční oblečení nemusí být nudné! Dále vlastním viktoriánský model od Blanky Winterové, další merino červený od Xmoda, a jeden co pletla ze zbytků moje babička a už, když jsem byla malá, ho nosila jen na zahradu. A taky jeden vlněný pletený kabátek ze Sanu Babu. A vlastně ještě lamí pončo – moc ho nenosím, ale je to krásná vlna a koupila jsem ho kdysi v Terstu. A krásný hedvábný od Monimoni.

…Ivko by mi mohl platit za propagaci. Opakovaně dostávám dotazy, kde jsem koupila ten krásný svetr ;-)

..tyhle dva svetry se v mém obchodě objevují vcelku často, sem tam jsou k vidění i u konkurence ;-)

\"Owl´n´Roses\" dlouhé šaty

– troje maxi šaty (nosím doma, místo tepláků, které nemám)

– troje krátké šaty

(vezmu to zleva do prava, ty první šaty jsem šila já, druhé jsou mé nejoblíbenější a jsou od Ther, další jsou od Kláry, pak Bukovina, Monika Horká a lněné košilové jsou od Bushmanna)

Tančím s lesními skřítky - MAXI MAXIŠATY NA MÍRU

-několik krátkých a dlouhých sukní – v tohle jsem skutečně nestřídmá. Sukně jsou moje srdcovka mám jich vždy, co se mi vejde do poličky. Vesměs z mojí dílny, nebo od Ther.

…momentálně mám nacpaných v poličce asi jedenáct modelů, z toho čtyři krátké. Mám vždycky nějakou absoultní oblíbenkyni, kterou nosím až do úplného a maximálního roztrhání.

Nebe nad hlavou ...volánová maxi sukně vel. M

po strništi bosa ...sukně z biobavlny vel. M

– boty – nosím zásadně červené ;-)

– a pak jsou tu ještě šperky, ale to snad vyjde na samostatný článek. Další má nestřídmost, tak jen malá ochutnávka

– a poslední věc k outfitu …kabelka …no většinou mě potkáte s horolezeckým batohem, kočárkem a naditými kapsami (téměř všechny mnou ušité sukně je mají), případně kombinací výše zmíněného… Kabelku vlastním jen jednu jedinou a to tuhle:

Pod tmavočervenými jeřabinami... dámská kabelka

…ale přála bych si třeba tuhle:

Kožená retro kabelka *floral liana*

…ta je krásná, což, a ani není červená ;-)

…abych to celé nějak shrnula, nedejte na žádné módní guru (a už vůbec ne na Kavky), dejte na sebe a vybírejte srdcem. Oblečení je možná povrchní, jenže pamatujte:

„Nikdy nemáš druhou příležitost udělat první dojem“ (Marigold)

Šiji s láskou pro ty, co si dovolí být krásné, módním trendům a věku navzdory..... Něco málo o mé práci si můžete přečíst zde , zvu vás k nahlédnutí do svého obchodu a pro všechny začínající i pokročilé švadlenky jsou tu kavčí střihy a návody .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. https://trikavky.cz/ochrana-osobnich-udaju/